‬?

پرش به

رنگ بک گراند: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
رنگ بدنه: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
طرح: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
خوش آمدید به QomQomE Forum
برای اینکه بتوانید از همه ی امکانات انجمن است?اده نمایید باید ابتدا عضو شوید.اگر قبلا عضو شده اید ب وارد سایت شوید.از لینک های زیر برای عضویت یا ورود است?اده نمایید.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

آموزش طراحی سایت بخش ساختار اطلاعاتی


  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1
arash.mousavi

arash.mousavi

    تازه وارد

  • Members
  • ستاره
  • 12 ارسال

در مقالاتی که قبلاً در بخش آموزش طراحی سایت برای شما عزیزان و همراهان همیشگی طراحی سایت نونگار پردازش ارائه دادیم تأکید کردیم که ساختار اطلاعاتی در هر طراحی سایت می تواند اهمیت زیادی در بالا بردن ترافیک آن داشته باشد و به همین صورت نبود ساختار اطلاعاتی مناسب در هر وب سایتی می تواند مشکلات زیادی را برای آن به وجود بیاورد. کاربران در صورتی که وارد سایتی شوند که از ساختار اطلاعاتی مناسبی برخوردار نیست خیلی زود اقدام به ترک سایت و بستن آن می کنند. در صورتی که با طراحی سایت های مختلفی که جدیداً شروع به کار می کنند بزنید خواهید دید که در بسیاری موارد خصوصاً طراحی وب سایت هایی که جنبه تجارت الکترونیک دارند محتوای آنها و لینک ها انتقال به صفحات دیگر سایت ساختار هدفمندی ندارند و کاربر را با بی رغبتی به ترک سایت تحریک می کنند.

ساختار جستجویابی در طراحی سایت


در ساختار طراحی سایت ها به عواملی برخورد می کنیم که کاربر را از طراحی وب سایت و هدف دور می کنند و اصطلاحاً به آنها عامل های غیر کنترلی جستجویابی نیز گفته می شود. این عوامل می توانند متعدد باشند از پاپاپ هایی که بسته نمی شوند و یا دیگر عوامل مزاحم و اعصاب خورد کُن. تجربه نشان می دهد که این عوامل به شدت بر کاربران تأثیر منفی گذاشته و آنها تلاش می کنند سریع تر صفحات را ببندند. در برخی مواقع جستجویابی که در حالت عادی باید به کاربران کمک کند برعکس عمل کرده و باعث می شود که آنها دچار سردرگمی شوند و برای مثال با حرکت کاربر دچار تغییر شده و حس عدم کنترل را به کاربران می دهند که این نوع جستجوی غیر کنترلی نیز در ساختار اطلاعات طراحی سایت مشکل آفرین است. مورد دیگر که در بحث جستجویابی اهمیت دارد این است که در این بخش تکنیک های زیادی وجود دارد و نباید در طراحی سایت خود تلاش کنید از همه آنها استفاده کنید زیرا نه تنها مثبت نیست بلکه می تواند تأثیرات منفی نیز بر روی کاربران سایت شما داشته باشند.


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی